Βόυτσεκ Ακρόαση
Για τις ανάγκες της παράστασης «Βόυτσεκ» του Γκέοργκ Μπύχνερ, σε σκηνοθεσία Κατερίνας Ευαγγελάτου
Βόυτσεκ Ακρόαση
![](https://c6f32c7f46.clvaw-cdnwnd.com/04f7425fd2f19b52a5a451867def1030/200004414-d24fad3494/AAA32.jpg?ph=c6f32c7f46)
Για τις ανάγκες της παράστασης «Βόυτσεκ» του Γκέοργκ Μπύχνερ, σε σκηνοθεσία Κατερίνας Ευαγγελάτου (Συμπαραγωγή του Δημοτικού Θεάτρου Πειραιά με την εταιρία Λυκόφως) αναζητούνται τρία παιδιά.
Συγκεκριμένα, η ακρόαση απευθύνεται σε αγόρια μικρού αναστήματος, ηλικίας 7-11 ετών.
Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να γνωρίζουν ότι τα παιδιά θα χρειαστεί να παρευρεθούν σε 15 πρόβες έως την πρεμιέρα (22 Φεβρουαρίου 2019) , ενώ οι παραστάσεις θα διαρκέσουν έως το τέλος Απριλίου. Κάθε παιδί θα απασχολείται για τρεις παραστάσεις την εβδομάδα. (Παραστάσεις Τετάρτη έως Κυριακή).
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στείλουν τα στοιχεία τους ( προηγούμενη εμπειρία, γνώσεις Μουσικής-Χορού, λοιπές δεξιότητες, ύψος, βάρος) μαζί με δύο φωτογραφίες (μια ολόσωμη και μια πορτρέτο) έως τις 16/1/2019 στο e-mail: akroasiwoyzeck@gmail.com .
Θα γίνει επιλογή και θα ακολουθήσει ακρόαση.
Ευχαριστούμε που μας επιλέξατε για την ενημέρωση σας
e-la-theatro.gr
Υπερήφανος χορηγός επικοινωνίας
Ζώης Τριανταφύλλου Σφακιανάκης
Θεατρικός Συντάκτης
Κανένας δε γεννιέται με Manual οδηγίες χρήσεως. Ο άνθρωπος δημιουργείτε μέρα με την μέρα . Όταν στις εργοστασιακές μου ρυθμίσεις προστέθηκε το Θέατρο και η Ψυχολογία άρχισα να λειτουργώ ως καθρέφτης . Αγαπώ την μοναδικότητα του ανθρώπου και το πάθος του για ζωή. Από τον Θέσπι και τον πρώτο υποκριτή, το μαγικό <ΑΝ> του Στανισλάφσκι και μέχρι τις μέρες μας ...το θέατρο εξελίσσεται παράλληλα με τον άνθρωπο .
Κι αυτός ο άνθρωπος είσαι ΕΣΥ